Aasta kooli konkurss

Aasta kool on Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ osa, et väärtustada lisaks üksikisikutele ka koole tervikuna.

2021. aastal asutakse aasta kooli valima juba neljandat korda ning tiitlile saavad kandideerida kõik Eesti üldhariduskoolid ja kutseõppeasutused.

Aasta kooli eesmärk on tunnustada kooli, kus õppimine on inspireeriv ja innovaatiline. Soovime sel aastal eriti esile tõsta neid koole, kus keerulisele aastale vaatamata on kvaliteetse õppe tagamise kõrval leitud viise koolipere ühtsustunde säilitamiseks ning igaühe heaolu ja hakkamasaamise toetamiseks. 

Projekti eestvedajad on Haridus- ja Noorteamet ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös ERR-ga. 

Aasta kooli tiitlile kandideerimine avaneb, kui koolimajad on taas kõikidele õpilastele õppetööks avatud. Osalemiseks tuleb kooliperel saata lühivideo, pildigalerii ja kaaskiri.

Tutvu ka konkursi statuudiga:

Aasta kooli tiitlile kandideerimise läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond. Aasta kool on osa Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursist, mille eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid.

Lisainfo

Kadri Ratas
Haridus- ja Noorteamet
Koolituskeskuse peaspetsialist
tel 735 0723 
kadri.ratas@harno.ee

Aasta kooli võitja selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitja avalikustatakse ETV saate „Terevisioon“ otse eetris. 

"Aasta kool 2018" võitis ülekaalukalt Tallinna 32. keskkool.

Võitja paistis silma oma õpilaskeskse lähenemise ja aktiivsete õpetajatega. Teisele kohale tuli Tallinna reaalkool  ja kolmandale Põlva gümnaasium. Kokku osales «Aasta Kool 2018» konkursil 68 kooli, finaali ehk kümne sekka jõudsid lisaks esikolmikule veel  Tallinnast Gustav Adolfi gümnaasium, Rahumäe põhikool ja Südalinna kool, Tartust Maarja kool ja Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium, Tartumaalt Unipiha algkool ja Võrumaalt Parksepa keskkool.

"Aasta kool 2019” tiitli võitis Viljandi Gümnaasium.

"Aasta kool 2019” žürii valis 54 kooli seast välja 10 finalisti, kelle seast parima selgitas välja rahvas. Rahvahääletusel osalesid koolid viiest maakonnast: Kiili Gümnaasium, Neeme Kool, Võru Gümnaasium, Järveküla Kool, Elva Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium, Põlva Gümnaasium, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium ja Tallinna Järveotsa Gümnaasium.

"Aasta kool 2020" tiitli pälvis Võru Gümnaasium.

Võitja kogus žürii ja rahvahääletuse tulemusena kõige enam punkte. Napilt järgnes Viimsi Gümnaasium ja punktiarvestuses tuli kolmandaks Tartu Forseliuse Kool. Võru Gümnaasium on suutnud end hoolimata lühikesest tegutsemisajast tõestada suurepärase hariduskeskusena, kus nii õpilased kui õpetajad tunnevad end hästi. Aasta kooli konkursile kandideeris kokku 31 kooli, neist 5 kutsehariduskoolid. Kõigi osalejate hulgast valis žürii 10 finalisti: Vääna Mõisakool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Püünsi Kool, Tartu Forseliuse Kool, Võru Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium, TERA Peedu Kool, Viimsi Gümnaasium, Rakvere Ametikool ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium.

Viimati uuendatud 31.03.2021