Aasta kooli konkurss

Aasta kool on Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ osa, et väärtustada lisaks üksikisikutele ka koole tervikuna.

Aasta kooli tiitlile kandideerimine lõppes 26. septembril. Oma lemmikkooli poolt saab hääletada 22. oktoobrini 2021.

Tänavu valitakse aasta kooli juba neljandat korda. Konkursi eesmärk on tunnustada koole, kus õppimine on inspireeriv ja innovaatiline ning koolis valitsevad hoolivad suhted. Sel aastal soovime eriti esile tõsta neid koole, kus keerulisele aastale vaatamata on kvaliteetse õppe tagamise kõrval leitud viise koolipere ühtsustunde säilitamiseks ning igaühe heaolu ja toimetuleku toetamiseks.

Projekt annab võimaluse tuua esile Eesti koolide positiivseid omadusi – õppimist toetavat õpikeskkonda, suurepäraseid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, avatud ja sooja suhtluskeskkonda ning kõike muud, mida koolipere ise oluliseks peab. 

Lisainfo

Kadri Ratas
Koolituskeskuse peaspetsialist
tel 735 0723 
kadri.ratas@harno.ee

Osalemiseks tuleb saata lühivideo, pildigalerii ja kaaskiri 26. septembriks meiliaadressile: aastakool@harno.ee.

1. Video

Sisulised tingimused:

  • Videos peab olema õpilaste kõrval roll ka vähemalt ühel õpetajal (kes võib olla ka nt reporter, saatejuht, esitleja).
  • Video sisust tuleb selgelt välja inspireeriv, innovaatiline, ühtehoidvust ja hoolivust väljendav õpikeskkond. Iga kool esitab ühe video. Kui koolis on tehtud mitu videot, tuleb esmalt korraldada koolisisene konkurss.

Tehnilised tingimused:

  • Video peab olema filmitud horisontaalis ja Full HD-s (täpsemad tehnilised tingimused leiad statuudist).
  • Video tuleb edastada veebilingina ja fail peab olema pilvest allalaetav (Google Drive, Dropbox, Vimeo, YouTube vm).
  • Video pikkuseks on maksimaalselt kaks minutit.

2. Pildigalerii

  • Esitatud pildigalerii sisaldab 5-10 pilti, mis illustreerivad inspireerivat ja innovaatilist õppimist ning üksteisest hoolivaid suhteid.
  • Pildid on esitatud JPEG või PNG formaadis. Pildid tuleb edastada veebilingina ja failid peavad olema pilvest allalaetavad (GoogleDrive, Dropbox vm).

3. Kaaskiri

  • Kaaskiri sisaldab lühikest iseloomustavat kirjeldust kooli kohta, näiteks kuni viis lauset, kooli nime ja infot esindaja kontaktandmete kohta.
  • Kaaskiri tuleb edastada veebilingina ja fail peab olema pilvest allalaetav (GoogleDrive, Dropbox vm).

Aasta kool 2021 võitja

Aasta kool 2021 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitjakool avalikustatakse 5. novembril ETV otsesaates „Terevisioon“. 

Aasta kooli võitja selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitja avalikustatakse ETV saate „Terevisioon“ otse eetris. 

"Aasta kool 2018" võitis ülekaalukalt Tallinna 32. keskkool.

Võitja paistis silma oma õpilaskeskse lähenemise ja aktiivsete õpetajatega. Teisele kohale tuli Tallinna reaalkool  ja kolmandale Põlva gümnaasium. Kokku osales «Aasta Kool 2018» konkursil 68 kooli, finaali ehk kümne sekka jõudsid lisaks esikolmikule veel  Tallinnast Gustav Adolfi gümnaasium, Rahumäe põhikool ja Südalinna kool, Tartust Maarja kool ja Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium, Tartumaalt Unipiha algkool ja Võrumaalt Parksepa keskkool.

"Aasta kool 2019” tiitli võitis Viljandi Gümnaasium.

"Aasta kool 2019” žürii valis 54 kooli seast välja 10 finalisti, kelle seast parima selgitas välja rahvas. Rahvahääletusel osalesid koolid viiest maakonnast: Kiili Gümnaasium, Neeme Kool, Võru Gümnaasium, Järveküla Kool, Elva Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium, Põlva Gümnaasium, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium ja Tallinna Järveotsa Gümnaasium.

"Aasta kool 2020" tiitli pälvis Võru Gümnaasium.

Võitja kogus žürii ja rahvahääletuse tulemusena kõige enam punkte. Napilt järgnes Viimsi Gümnaasium ja punktiarvestuses tuli kolmandaks Tartu Forseliuse Kool. Võru Gümnaasium on suutnud end hoolimata lühikesest tegutsemisajast tõestada suurepärase hariduskeskusena, kus nii õpilased kui õpetajad tunnevad end hästi. Aasta kooli konkursile kandideeris kokku 31 kooli, neist 5 kutsehariduskoolid. Kõigi osalejate hulgast valis žürii 10 finalisti: Vääna Mõisakool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Püünsi Kool, Tartu Forseliuse Kool, Võru Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium, TERA Peedu Kool, Viimsi Gümnaasium, Rakvere Ametikool ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium.

Projekti eestvedajad on Haridus- ja Noorteamet ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös ERR-ga. Aasta kooli valimist toetab Euroopa Sotsiaalfond. Aasta kool on osa Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursist.

Viimati uuendatud 12.10.2021