eTwinning

eTwinning on lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele mõeldud virtuaalne platvorm ning koostöövõrgustik. See võimaldab õppida nii Eesti kui välismaa kolleegidelt, jagada häid kogemusi ning osaleda koos õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides.

Mida eTwinning võimaldab?

 • Õppetöö mitmekesistamiseks on igal õpetajal võimalik enda ja õpilaste huvidest lähtuvalt luua oma projekt või liituda mõne olemasolevaga. Projekte saab teha nii Eesti kolleegide kui ka kõikide teiste eTwinningu riikide õpetajate ja nende õpilastega.
 • Virtuaalset õpetajatetuba saavad õpetajad kasutada omavaheliseks veebipõhiseks koostööks.
 • Projektõppe võimalustega tutvumiseks ja alustamiseks pakume tasuta tuge ning koolitusi.
 • Parimaid projekte tunnustatakse eTwinningu kvaliteedimärgi ja õppeasutusi eTwinningu kooli märgiga.
Remote video URL

Euroopa Komisjon toetusel algas 2005. aastal Euroopa koolide veebipõhine koostöö e-õppe programmi raames. Aastast 2014 kuulub eTwinning Erasmus+ programmi alla. Tänaseks on eTwinning kasvanud Euroopa suurimaks õpetajate kogukonnaks, kaasates ligi 900 000 õpetaja 44st riigist. eTwinningut juhib European SchoolneteTwinningu tegevusi koordineerivad eri riikides kohalikud kasutajatoed (NSO ehk National Support Organisation). Eestis pakub õpetajatele tuge Haridus- ja Noorteamet.

Lisainfo:

Laura Vetik
Programmijuht
tel 5507255
Laura.Vetik@harno.ee

Kätlin Lepa
Projektijuht
527 0143
Katlin.Lepa@harno.ee

Kuidas alustada?

eTwinningu tegevustes kaasalöömiseks tuleb end esmalt kasutajaks registreerida, see on tasuta. Kogu info eTwinningu võimaluste kohta leiab portaalist www.etwinning.net

Soovitusi alustajale:

 • Leia üles õiged inimesed! eTwinningu kogukonnas on tuhandeid õpetajaid, kes on valmis Sinu ja Su õpilastega tutvuma ning koostööd tegema.
 • Võta aega lugemiseks ja avastamiseks! Portaalist leiad ideid oma projektide läbiviimiseks, saad teada, kuidas aktiivsemaid õpetajaid ja koole tunnustatakse, ning infot, kuidas end kutsealaselt arendada.
 • Loo kontakte kolleegidega ja osale gruppide töös! Gruppides saad suhelda inimestega, kel sarnased huvid - otsi neid teemade, ainete või piirkondade järgi. Alustajatele on abiks grupp nimega Virgilio.
 • Alati on ruumi arenguks! Kui soovid oma õpetamisoskusi arendada, õpilasi kaasata, kooli mõjukamaks muuta ja kogukonda rikastada, on eTwinning Sinu jaoks. Sul on võimalik kasutada iseõppimise materjale, aga ka liituda tasuta õpiürituste ja veebiseminaridega, mida viivad läbi oma valdkonna spetsialistid.
 • Oled valmis alustama? Liitu partnerifoorumitega eTwinning Live’is ja uuri, mida teised õpetajad teevad või plaanivad teha. Projektiteemad, kestvuse, kasutatavad vahendid valib iga õpetaja ise vastavalt oma klassi vajadustele. Pärast esimesi kontakte registreerige oma projekt samas keskkonnas ja Sinu teekond teistega koos võibki alata.

Rohkem soovitusi ja ideid leiad kogumikust „Alustame eTwinninguga“.

Ükskõik, kas oled alustaja või edasijõudnu, eTwinning pakub Sulle igakülgset tuge ja kutseoskuste arendamisvõimalusi. 

Koolitustel teed tutvust projektõppega ja kuuled lähemalt eTwinningu portaali võimalustest. Koolitused ja seminarid on lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele, koolijuhtidele, haridustehnoloogidele ja huvijuhtidele tasuta, eeldusel, et koolitus läbitakse täies mahus.

Lühikoolitused

Lühikoolituse saad tellida kas kooli või lasteaeda või läbida hoopis veebipõhisena. eTwinningu mentorid annavad ülevaate programmi võimalustest, koolituse maht on kaks akadeemilist tundi. Minimaalne grupi suurus on 15 inimest. 

Kontaktseminarid

Kontaktseminaridel ja veebikoolitustel tutvume põhjalikumalt eTwinningu platvormi võimalustega, õpime kasutama veebipõhiseid tööriistu ning proovime luua päris enda projekti. Edasijõudnute koolitusel on planeerimisprotsessi võimalik kaasata ka õpilased. 

eTwinningu koolitus algajatele Tallinnas

01.-02.10.2021, Tallinn

Koolitusel tutvume projektõppe võimalustega Eesti koolides ja lasteaedades, õpime kasutama eTwinningu veebipõhiseid töövahendeid ning loome ka oma projekti, mida saab kohe tunnis kasutama hakata. Koolitusele on oodatud nii päris uued tulijad kui ka need õpetajad, kes on varasemalt eTwinninguga tegelenud, kuid tahaksid oma teadmisi värskendada ning uuesti projekte hakata tegema. Koolitus on tasuta (sh majutus). Koolitusele saab registreerida kuni 23.09.2021.

Koolitusele registreerimine

eTwinningu veebikursus

04.10-01.11.2021, veebipõhine

Kursusel osalejad saavad ülevaate eTwinning portaali ja õpiprojektide loomise võimalustest, õpivad planeerima projekti Twinspace keskkonnas ja oskavad seda siduda projektiideega ning tutvuvad projektitööks vajalike veebivahenditega. Kursuse saab läbida endale sobivas tempos ning kodust lahkumata.  Koolitusele saab registreerida kuni 30.09.2021.

Koolitusele registreerimine

eTwinningu koolitus algajatele Tartus

05.-06.11.2021, Tartu

Koolitusel tutvume projektõppe võimalustega Eesti koolides ja lasteaedades, õpime kasutama eTwinningu veebipõhiseid töövahendeid ning loome ka oma projekti, mida saab kohe tunnis kasutama hakata. Koolitusele on oodatud nii päris uued tulijad kui ka need õpetajad, kes on varasemalt eTwinninguga tegelenud, kuid tahaksid oma teadmisi värskendada ning uuesti projekte hakata tegema. Koolitus on tasuta, sh majutus. Koolitusele saab registreerida kuni 28.10.2021

 Koolitusele registreerimine 

Veebiseminarid

Regulaarselt toimuvad veebiseminarid, kus kajastame eTwinninguga seotud teemasid ja uuendusi, samuti uurime põnevaid õpetamismeetodeid ning jagame parimaid praktikaid. Registreeru siin. Seminarid salvestatakse ning on järelvaadatavad Harno YouTube'i kanalis.

eTwinningu suvekoolid

eTwinningu suvekool edasijõudnutele toimub igal aastal augustis. Ammutame ühiselt ideid ja inspiratsiooni uueks õppeaastaks. 2022. aasta suvekooli info lisame jooksvalt.

  Kogukonna liikmetele pakub eTwinning Euroopa tasandil rahvusvahelisi kontaktseminare ning veebipõhist täiendusõpet. Tasuta koolitustele on oodatud lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajad.

  Seminarid ja koolitused

  eTwinningu aastakonverents meediakirjaoskuse teemal

  • 28.10.21-30.10.21 veebis

  Interaktiivne iga-aastane rahvusvaheline konverents toob kokku õpetajad, eksperdid ja teised haridustöötajaid üle Euroopa. Lisaks põnevatele ettekannetele toimub virtuaalne näitus,  erinevad töötoad ning on võimalik kohtuda potentsiaalsete koostööpartneritega.

  Osa konverentsist on avatud kõikidele huvilistele, kuid töötubades osalemiseks on vaja esmalt meile oma osalemissoovist teada anda ning seejärel avaneb võimalus edasiseks registreerumiseks. Töötubade teemad on näiteks: valeinfo, internetiturvalisus, noored internetis, eTwinningu parimate projektide tutvustus jne. Info täpsustub peagi.  Konverentsi töökeel on inglise keel ja üritus on tasuta. Palun täida taotlus hiljemalt 9.09.2021 siin.

  Rahvusvaheline koolitus "Media Literacy Education for Early Childhood Education and Care"

  • 29.09.21-01.10.21 veebis

   Koolituse sisu on seotud meediakirjaoskuse arendamisega alushariduses. Info täpsustub peagi. Töökeel on inglise keel ning koolitus on tasuta. Palun täida taotlus hiljemalt 9.09.2021.

  Rahvusvaheline seminar „Projects that make a difference“

  • 19.10.21 – 20.10.21 veebis

  Alustavatele eTwinningu õpetajatele suunatud rahvusvahelisel veebiseminaril õpitakse lähemalt tundma projektõppe põhitõdesid ning antakse nõu, kuidas algatada häid eTwinningu projekte. Seminaril osaleja saab võimaluse luua kontakte õpetajatega teistest Euroopa koolidest. Õpetatavate laste vanus peaks jääma 6-15 eluaasta piiresse.  Seminari toimumisaeg mõlemal päeval kell 16.30 – 20.15 annab hea võimaluse osalemiseks pärast koolipäeva lõppu. Töökeel on inglise keel ja seminar on tasuta.

  Palun täida taotlus hiljemalt 26.09.2021.

  Seminar „Meedia meie ümber. Rahvusvahelised õpiprojektid Sinu koolis ja lasteaias“

  18.11.21-19.11.21 veebis

  Seminaril saab teada, kuidas eTwinningu programmi võimaluste abil lihtsa vaevaga projektõpe ja rahvusvaheline koostöö iga lapseni tuua. Praktilisel seminaril õpivad osalejad ise samm-sammult tegema rahvusvahelist projekti, mida saab kohe lasteaias või koolis ellu viia, ning avaneb hea võimalus uute kontaktide loomiseks Euroopa teiste lasteaedade ja koolidega.

  Seminari sihtgrupiks on 5-10 aastaste lastega tegelevad õpetajad Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Töökeel on inglise keel ning seminar toimub kahel päeval kell 16.00-19.00.

  Palume registreerida hiljemalt 1. novembriks.

  Veebipõhised õpiüritused

  Veebipõhised õpiüritused on lühikesed, intensiivsed ja eeldavad aktiivset osalemist. Käsitletakse erinevaid teemasid, mis on seotud pedagoogiliste aspektidega. Üritusi juhib ekspert, õppekeeleks on mõni enamlevinud võõrkeeltest. Üritusel osalemise eest on võimalik saada tunnistus.

  Veebiseminarid

  Veebiseminarid on reaalajas toimuvad suhtlussessioonid, mille käigus on võimalus õppida, rääkida ja oma kaaslastega arutleda. Teemad on seotud pedagoogika ja eTwinningu eri aspektidega üldiselt. Seminare juhib ekspert ning kasutatakse mõnd enamlevinud võõrkeelt. Seminaril osalemise eest on võimalik saada tunnistus.

  Õpetajate ja lasteaedade ning koolide hea töö väärib tunnustust. Tõstame esile nii häid ja uuenduslikke projekte ning nende autoreid kui ka koolimeeskondade panust.

  Riiklik kvaliteedimärk

  Riiklik kvaliteedimärk on tunnustus õpetajatele kõrgetasemelise tegevuse eest eTwinningus. Kvaliteedimärk antakse konkreetsele õpetajale ning see on isiklik. Märkide andmist koordineerib iga riigi kasutajatugi. Eestis hinnatakse riiklike kvaliteedimärkide taotlusi kaks korda aastas: juunis ning oktoobris.

  Kvaliteedimärgi saamiseks saab esitada kõik lõpetatud projektid, mis on vormistatud ja läbi viidud eTwinningu projektitöö keskkonnas. Kandideerimiseks leia eTwinning Live’i s enda projekt, klõpsa nupul „Taotlege kvaliteedimärki“ ja täida  kõik väljad nõutud teabega.

  Kõik riiklikule kvaliteedimärgile esitatud projektid osalevad ka eTwinningu iga-aastasel projektivõistlusel.

  Euroopa kvaliteedimärk ja Euroopa auhinnad

  Euroopa kvaliteedimärk näitab, et eTwinningu projekt vastab kindlale Euroopa standardile. Euroopa kvaliteedimärki pole eraldi vaja taotleda. Selle annab keskne kasutajatugi, kui üks riiklik kasutajatugi on projekti esitanud. Lisaks peab projektile olema omistatud vähemalt kaks riiklikku kvaliteedimärki.

  Euroopa kvaliteedimärke jagatakse kord aastas oktoobri lõpus ning info selle kohta ilmub eTwinningu portaalis. NB! Euroopa kvaliteedimärgile kandideerimiseks peab olema riiklik kvaliteedimärgi taotlus täidetud hiljemalt oktoobri alguseks!

  Kõrgeim tunnustus projektidele on eTwinningu auhinnavõistlus, kus osalemiseks peab projektil olema Euroopa kvaliteedimärk. eTwinningu auhinnad antakse välja neljas õpilaste vanusekategoorias, lisaks auhinnatakse töid ka erikategooriates.

  eTwinningu kooli märk

  Tunnustame ka koolimeeskondade ja koolijuhtide panust ning pühendumust. Projektitöös silma paistnud õppeasutustele antakse välja eTwinningu kooli märk. Tunnustus anti esmakordselt välja 2018. aastal, mil märgise pälvis 1211 kooli üle Euroopa. eTwinningu kooli märgis viitab sellele, et õppeasutuses pööratakse laiemalt tähelepanu rahvusvahelisele koostööle, turvalisele internetikasutusele ning projektõppele. Taotlusprotsessi kohta saab lugeda portaalist.

  eTwinningu koolide missioon

  eTwinningu koolid on eeskujud ja moodustavad juhtkoolide võrgustiku, mis annab innustust tuleviku arenguteks.
  Märgi saanud koolil on õigus kasutada seda oma reklaam- ja teabematerjalides. eTwinningu koole tunnustatakse juhtkoolidena järgmistes aspektides:

  2020-2021 eTwinningu koolid Eestis:

  • Narva Paju Kool

  • Tartu Mart Reiniku Kool

  • Surju Põhikool

  • Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium

  • Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

  • Peetri Lasteaed-Põhikool

  • Paikuse Põhikool

  • Pärnu Kuninga Tänava Põhikool

  • Pärnu Koidula Gümnaasium

  eTwinning projekt on vähemalt kahe kooli vaheline veebipõhine koostööprojekt, mis on registreeritud portaalis. Projekti võistlusele esitamiseks tuleb esmalt oma eTwinning-töölaua kaudu täita projekti kvaliteedimärgi taotlus.

  Kõik riiklikule kvaliteedimärgile esitatud projektid osalevad ka eTwinningu iga-aastasel projektivõistlusel. Järgmise projektivõistluse tähtaeg on 2. mai 2022.

  2020/2021 õppeaasta eTwinningu projektivõistlusel osalemise tingimused

  • Esitada võib 2021. ja 2022. aastal loodud ja lõpetatud projekte.
  • Kandideerida saab portaali kaudu, esitades oma eTwinning Live’i taotluse kvaliteedimärgi saamiseks. Lisada tuleb lingid projektitöö käigus valminud materjalidele ning anda hindajatele ligipääs projekti materjalidele.
  • Kvaliteedimärgi taotlused peavad portaalis olema täidetud hiljemalt 2. maiks 2022.

  Esimese kuni kolmanda koha saavutanud projekti juhendanud õpetaja auhinnaks on osalemine rahvusvahelisel koolitusel mõnes Euroopa riigis. Võiduprojektides osalenud õpilastele on auhinnaks töötuba, mis põhineb tehnoloogia kasutamisel ja loovusel.

  Neljanda kuni kümnenda koha saavutanud projekte juhendanud õpetajatele on auhinnaks internetipõhiseks koostööks sobivad töövahendid.

  Võitjad kuulutatakse välja eTwinningu projektivõistluse lõpuüritusel.

  Mentorid on kogenud ja aktiivsed eTwinningu õpetajad, kes töötavad koos riiklike kasutajatugedega. Nad korraldavad töötube ja eTwinningut tutvustavaid koolitusi ning on toeks alustavatele õpetajatele.

  • Kui Sinu koolis on rohkem eTwinningust huvitatud õpetajaid, siis on võimalik kutsuda mentor kohapeale veebipõhisest projektitööst rääkima.
  • Mentoriga saavad registreeritud kasutajad ühendust võtta ka eTwinning Live keskkonnas. Selleks vali menüüpunkt „Inimesed“, otsingulahtris filtriks „Saadik“, mentoreid saad filtreerida ka piirkondade järgi.
  • Mentorid koordineerivad algajatele suunatud multiprojekte, nõustades osalevaid õpetajaid.

  Ootame nii edasijõudnuid kui ka alustajaid! Kõik õpetajad võivad oma õpilastega osaleda ühes või mitmes eTwinningu multiprojektis ning valida sealt endale sobivad ülesanded.

  Projektid pakuvad õpilastele põnevust ning rikastavad tundi. Õpilased saavad arendada oma meeskonna-, probleemilahendamis- ja digioskusi ning loovust.

  Õpetajana saad tuttavamaks eTwinningu platvormi võimalustega, leiad koostööpartnereid ning praktilisi ideid õpetamise kaasajastamiseks. Ülesandeid saad põimida oma tundidesse.

  2021/2022 õppeaasta multiprojektidega stardime oktoobrist 2021 ning täpsema info lisame peatselt!

  Juhendid eTwinningu portaali kasutamiseks

  eTwinninguga tutvumiseks soovitame uurida ka iseõppematerjale, mis on saaval eestikeelsena. Ingliskeelsetele videojuhenditele saab seadetest lisada vajadusel ka eestikeelsed subtiitrid:

  Graphical user interface, website
 Description automatically generated

  Juhend: kas minu projekt on kvaliteetne

  Juhendist leiad kiire ülevaate, mis aitab Sul projekti planeerides, läbi viies ja vormistades tähelepanu pöörata kvaliteetse projekti tingimustele.

   School Education Gateway

  Euroopa koolihariduse veebiplatvorm on õpetajate, koolijuhtide, poliitikute, ekspertide ja teiste haridusvaldkonna asjatundjate kohtumispaik, kus saab tutvuda valdkonna uudistega, leida sobilikke koolitusi ning andmebaasist koostööpartnereid Erasmus+ projektide läbiviimiseks.

  Viimati uuendatud 13.09.2021