Study in Estonia kutsub virtuaalsel messil Ladina-Ameerika tudengeid Eestisse

22.04.2021 | 20:19

Täna, 22. aprillil tutvustab "Study in Estonia“ Eestis õppimise võimalusi Ladina-Ameerika piirkonna riikidele. Messi korraldab maailm suurim online-messide korraldaja Student World. Messist võtab osa enam kui 90 maailma ülikooli ning Eesti kõrgkoolidest tutvustavad Ladina-Ameerikas Eestis õppimist Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ning Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.
    • Jaga

Ladina-Ameerika on üks maailma suurimaid piirkondi, mille noored asuvad omandama haridust välismaal. Hoolimata sellest, et Eestil puudub Ladina- ja Lõuna-Ameerikas saatkond, on sealse piirkonna huvi Eestis õppimise vastu suur ning iga aastaga kasvanud.

"Lõuna-Ameerika ja Ladina-Ameerika piirkonna suurimad saatjariigid on Brasiilia, Mehhiko ja Kolumbia," kommenteeris kõrghariduse rahvusvahelise turunduse Study in Estonia juht Eero Loonurm. "Ka näiteks Peruu, Costa Rica ja Ecuadori numbrid on tõusmas. Kõigist Ladina- ja Lõuna-Ameerika piirkonna riikidest tuleb Eestisse õppima enam kui 150 tudengit."

Lisaks Eestile osalevad riiklikest algatustest veel Rootsi, Hollandi, Lõuna-Korea ja Uus-Meremaa riiklikud agentuurid. Messil osalevad Austraalia, Belgia, Kanada, Hiina, Taani, Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Portugali, Hispaania, Šveitsi, Ühendkuningriigi ja Ameerika Ühendriikide ülikoolid ja kõrgkoolid.

Mess algab täna Eesti aja järgi kell 23:00 ning kestab kuni 03:00 varahommikul.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib Haridus- ja Noorteamet programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.

Täiendav info:


Student World Ladina-Ameerika mess
Study in Estonia kalender

Lisainfo:
Kristina Piliste
Study in Estonia brändijuht
e-post: kristina.piliste@harno.ee

Sten Otsmaa

Kommunikatsiooninõunik